TWÓJ ŚWIADOMY WYBÓR

Kosmetologia i Medycyna Estetyczna

 

 

U panów po 30. roku życia spada elastyczność i sprężystość skóry, pojawiają się bruzdy, a zmarszczki mimiczne ulegają utrwaleniu. Skóra sprawia wrażenie bardziej ziemistej i zmęczonej, zwłaszcza u tych mężczyzn, którzy prowadzą niezdrowy tryb życia. Wymienione czynniki oraz coraz większa dostępność zabiegów medycyny estetycznej sprawiają, że wzrasta wśród mężczyzn zainteresowanie możliwościami poprawy kondycji i wyglądu skóry.

 

IMPLEMENTACJA TOKSYNY BOTULINOWEJ I KWASU HIALURONOWEGO

Skóra mężczyzn w odróżnieniu od kobiecej jest grubsza i odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych, i mimo, iż starzeje się wolniej, pojawiające się na niej zmarszczki są głębsze i bardziej widoczne. Sprawia to, że część panów decyduje się na zabiegi z toksyną botulinową lub kwasem hialuronowym, aby przywrócić swojej twarzy świeży wygląd. Toksyna botulinowa zapewnia korektę zmarszczek mimicznych m.in. pionowych zmarszczek czoła, które dodają twarzy srogiego wyglądu. Daje też efekt wypełnienia bruzd, uniesienia skóry policzków oraz zapobiega ich grawitacyjnemu opadaniu. Kwas hialuronowy to dobry sposób na wygładzenie zmarszczek, odświeżenie partii pod oczami, rewitalizację skóry i przywrócenie jej optymalnego nawilżenia.

Medycyna estetyczna w swoim założeniu powstała by walczyć z dolegliwościami, a jedną z nich, dotykającą mężczyzn jest bruksizm. Bruksizm to nadmierny przerost mięśnia żwacza, spowodowany napięciem i stresem, powodujący bóle głowy, zmęczenie, ścieranie powierzchni zębów itp. Skutecznym leczeniem jest podawanie co 6-8 miesięcy toksyny botulinowej.

Codzienny stres i tempo życia aktywnego mężczyzny może powodować miejscową, tzw. pierwotną nadpotliwość występującą w obrębie dłoni, stóp czy pach. Tę przykrą dolegliwość, podobnie jak w przypadku bruksizmu, można skutecznie leczyć toksyną botulinową.

 

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Kolejnym popularnym zabiegiem medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa . Polega na dostarczaniu do skóry właściwej, kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne, stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują. W medycynie estetycznej wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty do mezoterapii, produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu. Mezoterapię iniekcyjną, jako metodę podawania substancji leczniczych, stosuje się nie tylko w przypadku poprawy kondycji skóry, lecz również w likwidacji lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.


OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP

Osocze bogatopłytkowe PRP charakteryzuje się długotrwałym efektem regeneracji i rewitalizacji skóry. Swoje silne i skuteczne działanie, metoda ta zawdzięcza osoczu. Substancja ta zawiera komórki i czynniki wzrostu, które pobudzają skórę do regeneracji. Osocze pozyskiwane jest z krwi pacjenta - jest więc naturalnym koktajlem odmładzającym. Po pobraniu, krew zostaje odwirowana i uzyskuje się aktywne trombocyty, które są zawarte w osoczu. Są one niezwykle ważne dla regeneracji komórek skóry. Preparat tak uzyskany zawiera czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają one, także syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Tak uzyskany z krwi pacjenta preparat zostaje wstrzyknięty w skórę na zasadzie klasycznej mezoterapii lub liniowo wzdłuż linii zmarszczek. Terapia doskonale sprawdza się w przypadku skóry zmęczonej, z widocznymi zmarszczkami i charakteryzującej się utratą jędrności oraz w walce z łysieniem.

Wszystkie te zabiegi są w ofercie Softly Clinic, a doświadczenie lekarza i stosowanie praparatów najwyższej jakości, gwarantuje widoczne zmiany już po pierwszym razie. Jak w każdej terapii zalecane jest zastosowanie serii zabiegów, których harmonogram po indywidualnej konsultacji proponowany jest gościom kliniki. Szczegółowe informacje o zabiegach znajdą Państwo w sekcji Cennik.

Partnerzy