TWÓJ ŚWIADOMY WYBÓR

Modelowanie sylwetki

 

 

Zabiegi wyszczuplające wbrew pozorom nie służą tylko pozbyciu się nadmiaru kilogramów. Współczesna kosmetologia estetyczna dysponuje metodami, które pozwalają zredukować tkankę tłuszczową raz na zawsze, i  to bez użycia skalpela i pozostawania w szpitalu. Zabiegi wyszczuplające nie są jednak sposobem na odchudzanie - przed zabiegami należy zrzucić zbędne kilogramy.

Komórki tłuszczowe, których najbardziej nie lubimy, gromadzą się głównie w warstwie podskórnej, czyli niezbyt głęboko. Łatwo do nich dotrzeć i je zniszczyć, posługując się różnymi technikami, np. rozbić za pomocą fali ultradźwiękowej lub światłem lasera, czy wymrażając w przypadku zabiegu kriolipolizy.

Niezależnie od wybranej techniki efekt jest zawsze ten sam – nieodwracalne zniszczenie komórek tłuszczowych, które następnie w naturalnym procesie wydalania są usuwane z organizmu. Takie zabiegi wyszczuplające pozwalają wymodelować wybrany fragment ciała lub nawet całą sylwetkę. Należy jednak pamiętać, że modelowanie to nie odchudzanie! Z tego trzeba zdać sobie sprawę, zanim podejmiemy decyzję o wizycie w klinice zajmującej się usuwaniem tłuszczu. Nie ma cudownego zabiegu, który pozwoli bez wysiłku osiągnąć idealną sylwetkę. Starania kosmetologów lub lekarzy muszą być wsparte odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Modelowanie sylwetki to usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych fragmentów ciała, zazwyczaj z miejsc, z których tłuszczyk nie chce zniknąć po stosowaniu diety, czy ćwiczeniach. By spotęgować efekt modelowania sylwetki, zaleca się, by 2–3 tygodnie przed planowanym zabiegiem przejść na dietę ze znacznie ograniczoną ilością tłuszczu. Wskazany jest, także masaż klasyczny lub limfatyczny, by rozluźnić i rozbić ściśle upakowaną tkankę tłuszczową.

Metodami sczególnie polecanymi w modelowaniu sylwetki jest kriolipoliza oraz sonotemolipoliza.

 

 

 

Partnerzy