TWÓJ ŚWIADOMY WYBÓR

Usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego

 

Decydując się na tatuaż warto mieć świadomość, że jego usunięcie jest dużo droższe, bardziej bolesne i dłużej trwa, niż zrobienie tatuażu. Pamiętajmy także, że ciało się starzeje i to, co wygląda ładnie na młodej skórze niekoniecznie będzie estetyczne, gdy tkanka straci elastyczność. Tatuaż to barwnik wprowadzony do skóry właściwej, dzięi temu utrzymuje się w niej całymi latami. Makijaż permanentny od tatuażu różni się jedynie głębokością umieszczenia barwnika. W makijażu permanentnym pozostaje on w głębokich warstwach naskórka, i w ciągu kilku lat ulega naturalnemu złuszczeniu. W przypadku tatuażu, barwnik wprowadza się głębiej, do skóry właściwej, która się nie złuszcza. Ale uwaga, różnica głębokości jest niewielka, rzędu pół milimetra. Może się więc zdarzyć, i zdarza się niestety, że zrobiony zbyt głęboko makijaż permanentny staje się tatuażem, czyli pozostaje w skórze na stałe. To, czy głębokość w trakcie wykonywania zabiegu jest prawidłowa można poznać po tym, że w czasie wykonywania makijażu permanentnego nie powinno być krwawienia, a przy tatuażu delikatnie występuje.

Laser QSwitch jest idealnym laserem do usuwania makijażu permanentnego i tatuaży, gdyż ma ogromną moc, milion razy większą od np. lasera frakcyjnego. Impuls lasera Q-switch kumuluje się tam, gdzie znajduje się barwnik, powoduje jego rozbicie na mniejsze cząsteczki, jak również rozerwanie otorbienia. Pojawia się stan zapalny, uruchamiany jest układ odpornościowy, i makrofagi mogą wyeliminować barwnik. Podczas pracy lasera słychać odgłosy podobne do strzałów, ale tylko jeśli laser trafia w barwnik. Gdyby trafić w skórę obok, zdrową, bez tatuażu, nie będzie ani dźwięku, ani bólu, nie powstanie też żaden uraz. Możemy więc śmiało mówić, że jest to zabieg bardzo bezpieczny. Ewentualnym powikłaniem jest odbarwienie skóry, które występuje zawsze, ale czasami może być trwałe. Zawsze na początku, po usunięciu tatuażu pozostaje ślad po nim w postaci jaśniejszej skóry. Po kilku miesiącach kolor się wyrównuje i nie ma praktycznie śladu po tatuażu. Ewentualne fragmenty skóry z blizną można poddać zabiegom laserem frakcyjnym czy innym zabiegom estetycznym, tak, że efekt ostateczny jest bardzo dobry.

 

 

Efekty zabiegu:

  • usunięcie tatuażu lub makijażu permanentnego

 

Częstotliwość wykonywania zabiegu:

  • Im głębiej zrobiony tatuaż i lepszy barwnik, tym więcej zabiegów wymaga jego usunięcie - nawet ok. 10 zabiegów,
  • nieprofesjonalny tatuaż można usunąć już po 3-4 zabiegach
  • Usunięcie źle zrobionego makijażu permanentnego to mniej więcej 2-3 zabiegi. Przy usuwaniu makijażu permanentnego trzeba się liczyć z tym, że jeśli będziemy usuwać np. czarny kolor z brwi, to może się pojawić przejściowo kolor rudo-różowy.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  •  przyjmowanie leków światłouczulajacych
  • ciąża i laktacja
  • choroby nowotworowe oraz okres 5 lat po leczeniu
  • antybiotykoterapia (miesiąc od zakończenia terapii)
  • aktywne infekcje i stany zapalne skóry
  • stosowanie leków i maści zewnętrznych (conajmniej tydzień od zakończenia stosowania)

 

Czas trwania zabiegu:

w zależności od wielkości obszaru poddanego zabiegowi,

od 30 min

  
Partnerzy