TWÓJ ŚWIADOMY WYBÓR

Zabiegi wyszczuplające

 

 

KRIOLIPOLIZA

Kriolipoliza wypiera z rynku medycyny estetycznej inwazyjną liposukcję. Metoda zamrażania tłuszczu jest bezpiecznym zamiennikiem dla odsysania, wykorzystując niską temperaturę do likwidacji miejscowej tkanki tłuszczowej. Zabieg ten polega na aplikacji specjalnej głowicy na obszar ciała poddawany zabiegowi. Dzięki niskiej temperaturze, organizm zaczyna pozbywać się komórek tłuszczowych. Proces jest długotrwały, a ostateczne efekty, jak trwała redukcja tkanki tłuszczowej z okolic brzucha i boczków, ramion, pleców i ud, widoczna jest po upływie 30 - 90 dni.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do swoich normalnych czynności. Ze względu na obciążenie wątroby, przez kilka dni po wykonaniu zabiegu wskazane jest zachowanie lekkostrawnej diety i wstrzymanie się od picia alkoholu. Zabieg powtarza się po miesiącu na innej partii ciała.

 

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Proponowany w Softly Clinic zabieg łączy w sobie dwie technologie: Vacuum oraz falę radiową. Fala radiowa oddziałuje na skórę ujędrniając ją i zagęszczając. Ciepło wytwarzane podczas zabiegu (zjawisko diatermii) ma za zadanie pobudzenie komórek do produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, oraz powoduje wzrost natlenienia tkanek i przyspiesza metabolizm komórkowy.

Zabieg jest stosowany przed lub po innych zabiegach, szczególnie tych, których celem jest rozbicie tkanki tłuszczowej np. za pomocą fal ultradźwiękowych. W takich przypadkach drenaż limfatyczny przyspiesza usunięcie rozbitych komórek tłuszczowych, jako że właśnie limfa, a nie krew, odpowiedzialna jest za transport kwasów tłuszczowych w organizmie.

Efektem zabiegu jest: zwiększenie dotlenienia i odżywienia tkanek, niszczenie patogenów, które dostają się do limfy (również komórek nowotworowych), pośrednio stymulacja ogólnego krążenia, zmniejszenie retencji wody, zmniejszenie napięcia mięśni,
wspieranie terapii redukujących lokalne otłuszczenia, leczenie obrzęków pooperacyjnych oraz wyszczuplenie i wysmuklenie sylwetki.

 

Przeciwwskazania do zabiegu: ciężka miażdżyca lub silne niedokrwienie, zakrzepowe zapalenie żył, grube, zewnętrzne widoczne żylaki, nierównomierne krążenie sercowe, zaburzenia ciśnienia tętniczego, a w przypadku zabiegu Kriolipolizy dodatkowo krioglobulinemia, zaburzenie krążenia, napadowa hemoglobulinuria z zimna, choroba Raynauda oraz nowotwory i cukrzyca.

Partnerzy